Arbëri

Të mërkurën, shi në Kosovë

Të mërkurën, shi në Kosovë

Të mërkurën e 20 majit do të ketë reshje shiu në Kosovë, ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas parashikimit të motit për dy ditët e ardhshme, IHMK-ja ka thënë se të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë-herë me reshje shiu, të përcjella me shkarkime rrufesh.