Arbëri

Në Shqipëri temperaturat shkojnë nga 9-34 gradë

Në Shqipëri temperaturat shkojnë nga 9-34 gradë

Dita e sotme në Shqipëri ka nisur me mot të nxehtë dhe me stuhi. Sipas Meteoalb kthjellimet do të jenë të dukshme në pjesën e parë të ditës. Por gjatë mesditës dhe pasdites vranësirat e lehta do të shfaqen në vend.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat nga 9°C deri në 34°C.