Arbëri

Alarmon IKSHPK: Grumbullimi i njerëzve i patolerueshëm, virusi ende në mesin tonë

Alarmon IKSHPK: Grumbullimi i njerëzve i patolerueshëm, virusi ende në mesin tonë
Foto: IKSHPK / Facebook

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka postuar një foto në faqen e saj në Facebook ku shihen disa persona të grumbulluar në një hapësirë.

IKSHPK-ja thotë se kjo situatë është e patolerueshme, duke theksuar se virusi është ende në mesin tonë dhe rreziku vazhdon të jetë ende i lartë, transmeton KOHA.