Arbëri

Vendimi i GJK-së nuk i ndal, LDK, AAK e Nisma takohen për ta harmonizuar programin qeverisës

 

Lidhja Demokratike e Kosovës bashkë me përfaqësues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe të Nismës Socialdemokrate kanë mbajtur sot takim, për siç kanë thënë ata, harmonizim të pikave të programit qeverisës.

Endrit Shala nga Nisma Socialdemokrate ka thënë se takimi i sotëm ka pasur të bëjë me harmonizimin e pikave programore.