Arbëri

Edhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 94

Edhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 94

Edhe tri raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë, kjo ka çuar numrin e të infektuarve në 94. 

“Sot më 29.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 45 mostra të marra nga rastet në terren dhe nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive. Nga mostrat e marra për testim në virusin SARS-CoV-2, tre prej tyre kanë rezultuar pozitive”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.