Mjekët që po trajtojnë të infektuarit me koronavirus dalin negativë Foto: Alban Bujari/ Koha Ditore

Mjekët që po trajtojnë të infektuarit me koronavirus dalin negativë

25 March 2020 11:03

Mjekët që po trajtojnë të infektuarit me koronavirus në Klinikën Infektive në Prishtinë, janë testuar dhe të gjithë kanë rezultuar negativ, kanë bërë të ditur të mërkurën nga QKUK-ja për KOHËN.

Deri më tash, në Kosovë janë paraqitur 63 raste me COVID-19, ndërsa një person ka vdekur.

Në vendet e rajonit dhe më gjerë, numri i mjekëve të infektuar është goxha i madh.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme