Arbëri

Pesë raste të reja me COVID-19 në Shqipëri, numri i të prekurve arrin në 64 

Foto: Reuters/ Ilustrim
 

Ka shkuar në 64 numri i personave të prekur nga COVID-19 në Shqipëri, nga 697 teste të kryera.

Regjistrohen sot 5 raste të reja, tre prej tyre shtetas italianë, një 80 vjeçar dhe një 42-vjecar nga Kavaja. Lajmi u bë i ditur nga drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico. Aktualisht në spitalin e Infektivit qëndrojnë të shtruar 32 pacientë.