Arbëri

Mbyllen të gjitha çerdhet, shkollat dhe institucionet tjera arsimore në Maqedoninë e Veriut

Foto: Reuters
 

Pas rekomandimeve të Komisionit për sëmundje ngjitëse, Qeveria maqedonase në mbledhjen e sotme vendosi që të mbyllë të gjitha çerdhet, shkollat dhe institucionet tjera arsimore.

Kështu njoftoi në konferencën e sotme për shtyp, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.