Arbëri

Mot kryesisht i vranët javën e parë të marsit

Mot kryesisht i vranët javën e parë të marsit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e parë e marsit do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Vranësirat gjatë ditës së martë do të shoqërohen me shi. Shiu do të filloj së pari në rrafshin e Dukagjinit për të përfshirë tërë vendin ditën e mërkure dhe tutje ditëve tjera duke e zvogëluar intensitetin.