Osmani: Është e rëndësishme që partnerët e koalicionit të marrin vendime të përbashkëta

28 February 2020 10:02

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se sot gjatë ditës bashkë me kryeministrin Albin Kurti, do të diskutojnë detajet për heqjen pjesërisht të taksës, vendim ky i cili u mor mbrëmë nga i pari i Qeverisë.

E pyetur se a kanë qenë të informuar për vendimin e Kurtit, ajo ka thënë se është shumë e rëndësishme që partnerët e koalicionit të ulen dhe të diskutojnë detajet dhe të marrin vendime të përbashkëta.

“Ne si Kuvend do të deklarohemi në momentin kur informohemi zyrtarisht për këto vendime. Unë shoh bashkëpunim shumë të mirë nga partnerët e koalicionit. Shoh që partnerët e koalicionit kanë qëllimin e përbashkët për mbrojtjen e interesave të përbashkëta dhe mbrojtën e partneritet me SHBA dhe BE”, ka thënë ajo gjatë një vizite në Pejë, raporton Koha.net.

Ajo ka thënë se çdo dallim lidhur me marrëdhëniet ndërkombëtare, do të kalohet.

“Jam e bindur si gjithnjë deri më tani, çdo dallim që mund të jetë rreth asaj se si mund t’i ruajmë marrëdhëniet me partnerët ndërkombëtarë”, ka thënë ajo.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme