Arbëri

Parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër në Kosovë

Parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër e pasnesër.

Sipas IHMK-së, të premten e të shtunën do të mbaj mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.