Arbëri

Kryeministri grek Kurtit: Vazhdimi i dialogut do ta fuqizonte perspektivën tuaj evropiane

Kryeministri grek Kurtit: Vazhdimi i dialogut do ta fuqizonte perspektivën tuaj evropiane
 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, i cili e ka përgëzuar për zgjedhjen e tij si kryeministër, duke i uruar suksese në detyrën e re dhe të rëndësishme.

Në letër, kryeministri grek ia shpreh edhe nevojën që dialogu me Serbinë të vazhdojë.