Arbëri

Kurti synon mbledhje të përbashkëta qeveritare me Malin e Zi e Maqedoninë Veriore

Foto: Albin Kurti / FB
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron në Londër ku po merr pjesë në samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh).

Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se ka takuar udhëheqësit e BERZH-it dhe të shteteve të Ballkanit Perëndimor, raporton Koha.net.