Arbëri

Meta paralajmëron shpërndarjen e Parlamentit të Shqipërisë

 

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar një takim sot me liderin e opozitës Lulzim Basha një ditë pas shtimit të akuzave ndaj KED dhe deklaratave për grusht shteti nga maxhoranca.

Lajmi bëhet i ditur nga zëdhënësi i presidentit, z. Tedi Blushi, i cili informon dhe për diskutimin mes kreut të Shtetit dhe kreut të PD-së. Në takim Meta i kërkoi kryetarit të PD-së që të informonte edhe drejtuesit e partive të tjera opozitare, ndërsa është shprehur se do të bëjë çdo gjë për të ndaluar dhe për të shpartalluar grushtin e shtetit.