Arbëri

Osmani dhe ministrat e LDK-së bëjnë homazhe të shtatorja e Rugovës

Osmani dhe ministrat e LDK-së bëjnë homazhe të shtatorja e Rugovës
 

Menjëherë pas ceremonisë së ngritjes së flamurit në oborrin e Qeverisë, kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe ministrat e LDK-së kanë bërë homazhe te shtatorja e ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Homazhet i udhëhoqi zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ndërsa ishin edhe ministrat Agim Veliu, Hykmete Bajrami, Besian Mustafa, Vlora Dumoshi dhe Anton Quni.