Arbëri

Lekaj: Abdixhiku u tregua euforik dhe i pasaktë, autostrada e Gjilanit është vendim i Kuvendit

Lekaj: Abdixhiku u tregua euforik dhe i pasaktë, autostrada e Gjilanit është vendim i Kuvendit

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ditë më parë ka paralajmëruar se do të nisë procedurat për anulimin e tenderit prej 110 milionë euro për autostradën Prishtinë -Gjilan-Dheu i Bardhë.

Por ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, në një intervistë për Ekonomia Online po e konsideron të padrejtë dhe euforik vendimin e ministrit Abdixhiku për anulimin e këtij tenderi.