Mot i ndryshueshëm në pesë ditët e ardhshme në Kosovë Foto: Driton Paçarada / Koha Ditore

Mot i ndryshueshëm në pesë ditët e ardhshme në Kosovë

09 February 2020 22:02

Mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira, herë-herë me reshje shiu e në vise kodrinoro-malore edhe borë, pritet të mbajë në pesë ditët e ardhshme në Kosovë, duke nisur nga 10 shkurti.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, reshjet parashihen

ditën e martë, të mërkurën dhe të premten, derisa ditët tjera parashihen të kenë edhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri -4 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-9 m/s.

Sa i përket kushteve biometeorologjike, ato do të jenë relativisht të mira dhe të favorshme, për shkak të prezencës së këtyre elementeve dhe dukurive meteorologjike.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme