Arbëri

Nesër e pasnesër, shi e borë dhe erëra të fuqishme

Foto: Koha
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të jetë i vranët dhe me reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius.