Arbëri

Moti sot në Kosovë i vranët e me mjegull

Moti sot në Kosovë i vranët e me mjegull
 

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i qetë, me mjegull dhe kryesisht i vranët.

Në mëngjes parashihet mot me ngrica të dobëta, por për shkak të lagështisë së lartë të ajrit, drejtuesit e makinave duhet të kenë kujdes në komunikacion.