Arbëri

Thaçi i ofron Australisë mbështetje përmes Njësive Emergjente të FSK-së për ndaljen e zjarreve

Foto: ZKM
 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se i ka ofruar Australisë mbështetje të menjëhershme operacionale të Njësive Emergjente të Forcës së Sigurisë së Kosovës për të ndihmuar me ndaljen e zjarreve.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, derisa njofton se i është drejtuar me një letër guvernatorit Dadiv Hurley dhe kryeministrit Scott Morrison për të shprehur solidaritetin dhe mbështetjen e Kosovës pas situatës së krijuar nga zjarret.