Arbëri

Moti sot në Kosovë i vranët e me borë

Moti sot në Kosovë i vranët e me borë
Foto: Koha/Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë sot në Kosovë.

Përmes një njoftimi për media, theksohet se dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët dhe vende-vende, me reshje bore, kryesisht në qendër jugperëndim dhe juglindje të territorit.