Arbëri

Haradinaj: AAK-ja nuk u frikësohet zgjedhjeve të reja

Haradinaj: AAK-ja nuk u frikësohet zgjedhjeve të reja

Daut Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës thotë se kjo parti nuk u frikësohet zgjedhjeve të reja.

Pas përfundimit të seancës, ku është bërë zgjedhja e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, dhe nënkryetarëve, ai tha se AAK-ja pret që sa më shpejt të bëhet formimi i qeverisë.