Borrelli nuk merr pjesë në takimin në Tiranë për Mini-Shengenin

Borrelli nuk merr pjesë në takimin në Tiranë për Mini-Shengenin

19 December 2019 15:34

Kreu i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, nuk do të marrë pjesë në një tubim rajonal në Tiranë.

Lajmi për Tanjug është konfirmuar nga Zyra e kreut të diplomacisë evropiane.

Një samit i drejtuesve të vendeve që marrin pjesë në iniciativën rajonale, i njohur si "Mini-Shengeni", do të mbahet nesër dhe pasnesër në Tiranë.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama tha më herët se Borrel do të marrë pjesë në këtë takim, të cilin e ka bojkotuar edhe Kosova, për shkak të Serbisë.

Lexoni edhe: Thaçi refuzon ftesën e Ramës për Mini-Schengenin Ballkanik

Komentet

Shto koment

Të ngjashme