Konjufca: Takimi i nesërm nuk do të ndodhte nëse pozicionet tona nuk do të afroheshin Foto: Alban Bujari / Koha Ditore

Konjufca: Takimi i nesërm nuk do të ndodhte nëse pozicionet tona nuk do të afroheshin

13 December 2019 18:31

Ish-shefi i deputetëve të Vetëvendosjes, Glauk Konufca ka thënë se me LDK-në janë pajtuar që të intensifikojnë takimet.

“Do të kemi edhe nesër një takim. Takimi i nesërm nuk do të ndodhte nëse pozicionet tona nuk do të afroheshin”, ka thënë Konjufca, para gazetarëve.

Takimin e sotëm ai e ka cilësuar si shumë të rëndësishëm, në përpjekje për të gjetur një marrëveshje qeverisëse.

“U pajtuam që takimet tona të jenë më të shpeshta në të ardhëm”, ka thënë Konjufca.

Ai ka shprehur pakënaqësi me ndryshimin e datës thirrjes së seancës konstituive, sepse siç ka thënë ai, Presidenti nuk ka biseduar me askënd.

“Nuk ka biseduar as me partinë e parë, as me partinë e dytë që janë të gatshme për të qeverisur vendin. Ne kemi dyshimet tona se si është ndërruar kjo datë, por është mirë që presidenti me na tregu se cilat janë ato parti politike me të cilat është dakorduar për ndryshimin e datës. Megjithatë, 26 dhjetori është edhe 2 javë dhe besojmë se deri atëherë do ta arrijmë marrëveshjen”, ka thënë Konjufca.


Edhe Vetëvendosje mbledh nesër Kryesinë e partisë

Burime brenda Lëvizjes Vetëvendosje i kanë thënë Kohavisionit se edhe kjo parti ka thirrur për nesër mbledhjen e Kryesisë së partisë.

Siç bëhet me dije, mbledhja do të mbahet në orën 09:00.

Më parë edhe nga LDK-ja është njoftuar se do të ketë mbledhje të Kryesisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme