Moti sot në Kosovë Foto: Ilustrim

Moti sot në Kosovë

11 December 2019 08:03

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-5 m/s.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme