Të mërkurën, borë në Kosovë Foto: Driton Paçarada / KD

Të mërkurën, borë në Kosovë

10 December 2019 19:07

Të mërkurën pritet të ketë reshje shiu dhe bore në Kosovë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, më 11 dhjetor, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në viset e ulëta reshje shiu dhe bore.

Të enjten do të jetë mot i vranët dhe i qetë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme