Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

06 December 2019 08:05

Moti sot do të jetë i vranët në veriperëndim dhe reshje të pakta, ndërsa në zonën qendrore dhe jug do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe prani të mjegullës.

Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të haur.

Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 0/12°C

Zonat e ulëta 4/17°C

Zonat bregdetare 9/18°C

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme