Arbëri

Rama kërkon që të strehuarit në Kosovë të kthehen në Shqipëri

Foto: Koha/Ilustrim
 

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm mbajti mbledhje të jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave.

Rama ka deleguar ministren e Arsimit, Besa Shahini dhe atë të Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu që të vijnë në Kosovë dhe të bindin njerëzit të kthehen dhe të akodmohen në hotele.