Arbëri

Sot mot me shi në Kosovë, në viset malore edhe borë

Sot mot me shi në Kosovë, në viset malore edhe borë

Sot në Kosovë moti do të jetë i vranët dhe me shi.

Ditën kryesisht me vranësira, reshje lokale shiu, me mundësi edhe për bubullima. Në vise malore mbi 1500m reshje bore.