Arbëri

Kurti: 28 Nëntori bashkoi shqiptarët, këtë herë edhe ndaj tragjedisë

Kurti: 28 Nëntori bashkoi shqiptarët, këtë herë edhe ndaj tragjedisë
 

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, i cili me këtë rast theksoi se 28 nëntori është data e cila i bashkon Skënderbeun, Ismail Qemalin dhe Adem Jasharin, datë kjo e gjithë shqiptarëve që bënë bashkë flamurin kuq e zi, pavarësinë e Shqipërisë dhe kryengritjen e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kurti theksoi se festa kombëtare që i bashkon gjithë shqiptarët, këtë herë bashkoi edhe ndaj tragjedisë në zonën e Durrësit, që sipas tij, tronditi mbarë kombin shqiptarë ku do që janë.