Arbëri

Rinumërimi i votave përplas keq Vetëvendosjen me Nismën

Procesi i rinumërimit të më shumë se 1,400 vendvotimeve, ka përplasur Vetëvendosjen dhe Nismën Socialdemokrate.

Akuzat në drejtim të Vetëvendosjes, se po ushtrojnë presione e shantazhe ndaj stafit dhe vëzhguesve, partia e Fatmir Limajt i nisi përmes një kumtese për media.