Arbëri

Mot me shi në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Mot me shi në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Në njoftimin e IHMK-së, po ashtu, thuhet se “të mërkurën parashihet të bie shi në pjesën e parë të ditës, ndërsa dita e enjte do të karakterizohet me mot me vranësira kalimtare dhe me diell”.