Arbëri

Vuçiq entuziast për “Shengenin” ballkanik, të shtunën takim në Ohër me Ramën e Zaev

Vuçiq entuziast për “Shengenin” ballkanik, të shtunën takim në Ohër me Ramën e Zaev

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiq e konsideron dialogun e ndërmjetësuar nga Shtetet e Bashkuara si themelin e bashkëpunimit ekonomik në rajon.

Gjatë një interviste për televizionin shtetëror të Serbisë, presidenti serb është ndalur edhe tek iniciativa për krijimin e Shengenit ballkanik dhe tek takimi i radhës qe do të ketë në Ohër me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe atë te Maqedonisë se Veriut Zoran Zaev.