Hahn: Vendimi i BE për Shqipërinë dhe MV për negociatat do të ndryshojë shpejt

Hahn: Vendimi i BE për Shqipërinë dhe MV për negociatat do të ndryshojë shpejt

31 October 2019 12:29

Bruksel, 31 tetor – Jam i bindur se rezultati zhgënjyes i Këshillit Europian, që i refuzoi Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut fillimin e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian shumë shpejt do të ndryshojë, deklaroi komisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn.

”Rezultati zhgënjyes i Këshillit të kaluar Europian, që i refuzoi Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut fillimin e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian shumë shpejt do të ndryshojë”, shkruan Hahn në Twitter.

Së bashku me presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, komisioneri Hahn takoi në Bruksel presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, i cili ritheksoi mbështetjen e tij për perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor/ ATSH-ANSA.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme