Arbëri

Berisha takon Kurtin: Qytetarët mandatuan koalicionin VV-LDK

 

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka thënë se qytetarët e Kosovës me zgjedhjet e 6 tetorit mandatuan ndryshimin dhe koalicionin VV-LDK për të udhëhequr vendin drejt integrimeve evropiane.

Në një takim me liderin e VV-së, Albin Kurti, të cilit i referohej si kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Berisha ka thënë se e ka uruar për fitoren dhe ka treguar se kanë biseduar për “zhvillimet në rajon dhe bashkëpunimin midis Shqipërisë dhe Kosovës në interesin më të mirë të dy vendeve dhe kombit tonë si dhe bashkëpunimit rajonal”.