Arbëri

“Injorimi i Kosovës në Mini-Shengen është bërë qëllimshëm dhe me presionin e Serbisë”

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Mospjesëmarrja e Kosovës në përgatitjen e iniciativës për lehtësimin e qarkullimit të njerëzve dhe mallrave ndërmjet shteteve të Ballkanit Perëndimor, po vlerësohet si e dëmshme për bashkëpunimin rajonal.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe homologu i tij nga Maqedonia e Veriut, Zoran Zaev, u takuan të enjten në Novi Sad, për përgatitjen e një dokumenti të përbashkët që po quhet si “Mini Schengen Ballkanik”, raporton KTV.