Arbëri

Takohen në Novi Sad Rama, Vuçiqi e Zaevi, diskutojnë për mini-Shengenin ballkanik

Takohen në Novi Sad Rama, Vuçiqi e Zaevi, diskutojnë për mini-Shengenin ballkanik
 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur sonte në Novi Sad, ku është takuar në një darkë zyrtare me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Ky takim vjen në kuadër të një marrëveshjeje që pritet të nënshkruajnë tre liderët për një mini-Shengen brenda Ballkanit. Në darkën mes përfaqësuesve të lartë ka qenë edhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq.