Arbëri

Tërmeti që shpërfaqi varfërinë e fshatrave të Tiranës

Tërmeti që shpërfaqi varfërinë e fshatrave të Tiranës
 

Fshati Pezë-Helmës i Njësisë Administrative të Ndroqit, në Bashkinë e Tiranës, gjendet vetëm 12 kilometra larg kryeqytetit dhe shtrihet në anë të rrugës së vjetër Tiranë-Durrës.

Njësia Administrative e Ndroqit është një nga zonat më afër epiqendrës së tërmetit 5.8 ballë i shkallës Rihter, që goditi Shqipërinë më 21 shtator të këtij viti, shkruan sot Koha Ditore.