Arbëri

Vuçiq u bën thirrje serbëve të Kosovës të dalin në zgjedhje dhe të votojnë Listën Serbe

Vuçiq u bën thirrje serbëve të Kosovës të dalin në zgjedhje dhe të votojnë Listën Serbe
 

Beograd, 4 tetor - U bëj thirrje të gjithë serbëve në Kosovë të dalin në zgjedhjet e 6 tetorit dhe të votojnë sipas ndërgjegjes, ndërsa unë i ftoj dhe i lus të votojnë për Listën Serbe.

Kështu u shpreh presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në konferencën me gazetarët pas takimit që pati sot në Beograd me kandidatët e Listës Serbe për deputetë në Kuvendin e Kosovës, përcjell Koha.net raportimin e FoNet-it.