Arbëri

Sizmologu grek pritet të shkojë në Tiranë për t’i mësuar si të mbrohen nga tërmetet

 

Sizmologu grek, Akis Tselentis, ka thënë se duhet pasur kujdes pas tërmeteve të njëpasnjëshme në Shqipëri dhe se situata e tanishme nuk ishte një surprizë për të .

Ai thotë se në zonën ku ranë tërmetet nga orët e pasdites së djeshme dhe që ende po vazhdojnë nuk i ka bërë përshtypje thotë se “në këtë zonë është përqendruar një sasi e madhe energjie prandaj dikur do të jepte një tërmet të fuqishëm”.