Shtatë të lënduar nga tërmetet në Shqipëri

Pamje nga dëmet e tërmeteve në Shqipëri

21 September 2019 17:10
17:32

Mediat shqiptare kanë publikuar pamje nga dëmet që kanë shkaktuar tre tërmete që kanë goditur sot Shqipërinë.

Nga pamjet shihen se tërmeti ka ndarë në dysh ndërtesat në Durrës e Tiranë.

Siç ka raportuar TCH shtatë persona deri tani kanë pësuar lëndime.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dalin pamjet e para nga tmerri i sotëm. Fakulteti i Gjeologjise dhe Minierave, Tiranë.

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Durrës.

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"JOQ, demet e termetit durres porto-romano".

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tiranë.

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania) on

View this post on Instagram

Astir, Tiranë.

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania) on

17:10

Shtatë të lënduar nga tërmetet në Shqipëri

Shtatë persona raportohet se janë lënduar nga tre tërmetet që kanë goditur Durrësin e Tiranën, por edhe qytete të tjera në Shqipëri, madje ai është ndier edhe në Kosovë.

Shërbimet e emergjencës lajmërojnë se pas tërmetit kanë nisur të kërkojnë ndihmë personat e lënduar.

Tërmet i fortë në detin Adriatik, ndihet edhe në Prishtinë

Nga shembja e një shtëpie pranë autostradës Tiranë-Durrës janë lënduar dy persona, raporton TCH.

Në Pezë janë lënduar tre persona në një familje por edhe në Tiranë dy të moshuar pësuan lëndime në pallatet e HAËAI pranë qendrës Kristal.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme