Moti sot dhe nesër në Kosovë Foto: Koha

Moti sot dhe nesër në Kosovë

20 September 2019 08:19

​Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër temperaturat minimale do të bien në 3 gradë Celsius e maksimalet në 20.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të jenë tipike vjeshtore, ato do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s”, njofton IHMK.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme