Moti sot në Kosovë Foto: Ilustrim

Moti sot në Kosovë

18 September 2019 08:18

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Ndërsa vranësirat ditën e nesërme do të intensifikohen në gjithë territorin e vendit duke krijuar kushte për reshje shiu.

Temperaturat minimale për sot do të lëvizin ndërmjet 9-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu me shpejtësi 1-6m/s.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme