Arbëri

Ndalohen grupe refugjatësh në afërsi të Malësisë së Madhe dhe Kukësit

Ndalohen grupe refugjatësh në afërsi të Malësisë së Madhe dhe Kukësit
 

Dy banorë të Shkodrës u arrestuan në flagrancë nga policia teksa po tentonin të transportonin shtetas të huaj drejt kufirit me Malin e Zi. Arrestimi i tyre u bë në aksin rrugor Shkodër-Malësi e Madhe. Gjatë kontrollit të automjetit, me të cilin po udhëtonin drejt pikëkalimit kufitar të Hanit të Hotit, policia zbuloi tre shtetas të huaj nga vende të treta, të cilët kishin hyrë ilegalisht në territorin e Shqipërisë dhe po tentonin të kalonin në Mal të Zi e prej andej në Europë.

Dy të arrestuarit akuzohen për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt përfitimit të disa qindra eurove.