Arbëri

Thaçi thotë se Japonia mbështetë dialogun Kosovë-Serbi

Thaçi thotë se Japonia mbështetë dialogun Kosovë-Serbi
 

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit me Perandorin Naruhito i Japonisë, është pritur në një takim nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe.

Në këtë takim është biseduar për marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy shteteve dhe për mundësinë e rritjes së shkëmbimit ekonomik, arsimor dhe kulturor.