Arbëri

Ismaili dhe Sejdiu përurojnë 43 barnatore në QKUK, thonë se do të bëhen 101

 

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, i shoqëruar nga drejtori i SHSKUK-së, Basri Sejdiu, ka përuruar sot 43 nga 101 barnatoret e reja në QKUK.

Ismaili, siç njofton kumtesa, ka thënë se çdo barnatore do të jetë e monitoruar me sistem elektronik, kamera, barkode dhe dyer me qasje të kufizuar.