Arbëri

Matoshi: Erdha në AAK sepse kam besim në Ramush Haradinajn ashtu siç kisha në Ibrahim Rugovën

 

Pas lajmit që bëri bujë për anëtarësimin e ish-gazetares Arbana Xharra në PDK, një veprim të ngjashëm ka ndërmarr edhe analisti i njohur, Halil Matoshi.

Në një konferencë për media në zyrat e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ku morën pjesë lideri Ramush Haradinaj dhe zëdhënësi Muharrem Nitaj, është zyrtarizuar aderimi i Matoshit në këtë parti.