Arbëri

​Balaj-Halimaj mohon zërat për mosmarrëveshje me AKR-në për listën e kandidatëve

 

Nisma Socialdemokrate nuk ka asnjë mosmarrëveshje me partnerin e saj të koalicionit Aleancën Kosova e Re (AKR), në lidhje me përpilimin e listës së kandidatëve për deputetë.

Kështu thotë anëtarja e kryesisë së Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj në një intervistë për KosovaPress, teksa të gjitha zërat për mos harmonizim të listës për deputet, i ka cilësuar si të pavërteta dhe thashetheme, dhe theksoi se gjithë kandidatët e Nismës do të jenë të pastër dhe nuk do të kenë aktakuza.