Arbëri

Virusi i Nilit Perëndimor në rajon, IKSHPK-ja apelon për kujdes nga pickimi i mushkonjave

Foto: Koha / ilustrim
 

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se virusi i Nilit Perëndimor është përhapur në Ballkan edhe pse në Kosovë nuk ka ende ndonjë rast të raportuar.

Ky institut përmes një njoftimi për media, të mërkurën, ka apeluar qytetarët që të kenë kujdes nga pickimi i mushkonjave dhe ka dhënë këshillat se si të trajtohet sëmundja e virusit Nil, shkruan sot “Koha Ditore”.