Arbëri

MPJ pas deklarimeve se Togo ka tërhequr njohjen: Serbia po përdorë ryshfet për ta kundërshtuar Kosovën

 

Ministria e Punëve të Jashtme, ka reaguar me një komunikatë për media, pas deklaratave të ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, se Togo e ka tërhequr njohjen ndaj Kosovës.

Në kumtesën MPJ thuhet se Kosova është përballur në tre vitet e fundit më një fushatë të paprecedent diplomatike dhe propagandistike nga Serbia me mbështetjen e Rusisë dhe vendeve të tjera për të penguar integrimin e Kosovës në bashkësinë ndërkombëtare.